Hakkımda


Dr. Burhan T. Bazı kişiler için en zor an kendinden bahsetme mevzu bahis olduğu andır. Maalesef bu bazı kişiler arasında ben de varım. Zorlansamda burada kendim hakkında da bilgi vermeliyim.

Uzun zamandır (14 yaşından beri -1997-) bilgisayar ve programlamaya çok merak sardığım için bu uğraşlarda buldum kendimi. Fakat bilgisayar haricinde de başka alanlarda da ilgim bir hayli yüksekti. Bu alanlardan biri de Türkçe dili ve edebiyatıydı. Böylece isteyerek bu bölümde bir yer okumak istedim. Sonunda Lisans eğitimimi Gazi Üniv. K. Eğitim fakültesinde tamamladım. Türkçe öğretmenliğini bitirdim. Sonra başka bir maceram başladı :) 2006 yılında Filipinlere gittim. Orada bilgisayar üzerine yoğunlaştım sonra böylece resmî olarak 2. mesleğim de oldu. Computer Science üzerine Master ve Information Technology alanında da Doktora eğitimimi tamamladım. Tam 8 yıl sürdü bu macera.

Böylece ortaya farklı bir harmoni çıktı :) Hem doğal dil hem de bilgisayar dillerini kullanan biri oldum :) Tabi bu durum yaptığım işlere de etki etti. Şöyle ki tüm bitirme tezlerim dil öğretimi ile ilgili oldu.

Ve bir tane de uluslararası bir jurnalde doktora tezimin konusu ile ilgili bir makale yayınladım.

Bilgisayar bilimlerinde genel odaklandığım alan doğal dil işleme ve uzaktan eğitim sistemleri ile alakalı konular oldu; fakat çalışma alanım elbette bunlarla sınırlı değildi.

Filipinler’de ISpeakBetter adlı bir startup firmasında uzaktan online İngilizce eğitimi veren bir sistem geliştirdim. Tamamen webRTC teknolojisi kullanarak web tabanlı video-konferans sistemi üzerine geliştirilmiş bir yapıydı. İstediğin yabancı öğretmeni ve ders yapacağın saatleri seçerek -tabi ki- ödemeni de yaparak kullanmaya başladığın bir sistemdi.

Bunu takiben başka bir projeye başladım ve kendi geliştirdiğim startup proje olan web tabanlı iexpendio‘yu geliştirdim. Gelir/Gider yönetim programı.

Şuan tüm ilgi duyduğum çalışmalarım halen ivedilikle devam etmekle beraber remote çalışma ile ilgili gelecek iş tekliflerine de açığım.

Teknik bilgi birikimimi CV içerisine koydum. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.





Download My Resume (PDF)